Hydrolizat kolagenu


Dlaczego większość kolagenu na rynku jest w postaci hydrolizatu kolagenu?


Hydrolizat kolagenu to właściwie postać żelatyny – bezwładna mieszanina fragmentów peptydowych o różnym ciężarze. Hydrolizaty kolagenu z uwagi niski koszt wytwórczy  stosowane są powszechnie w odżywkach, paszach a także w kosmetykach. W składzie INCI do ich określenia ze względu na dobre brzmienie używa się  „hydrolyzed collagen” lub po prostu "kolagen hydrolizowany". W istocie jest to zwykła żelatyna.


Nie przepłacaj - kup hydrolizat kolagenu taniej!

Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem takiego specyfiku to nie przepłacaj i kup w pierwszym lepszym sklepie spożywczym żelatynę spożywczą. Żelatyna spożywcza jest niezwykle tania i nie warto tutaj wydawać więcej jak można mieć to samo za dużo, dużo mniej.

Polskie Centrum Kolagenu w swojej ofercie sprzedaje inną postać kolagenu. A dokładniej hydrat kolagenu.


Zastanawiasz się na czym polega różnica?

Jest ogromna. Hydroliza to reakcja chemiczna polegająca na rozkładzie cząsteczek na kilka mniejszych przy udziale wody, natomiast hydratacja polega na tworzeniu się kompleksów z wodą poprzez wiązania wodorowe i inne oddziaływania międzycząsteczkowe.

Hydrat kolagenu rybiego jakim jest Kolagen Naturalny powstaje dzięki temu, że molekuły trój spiralnego kolagenu wiążą cząsteczki wody. Jedynie w taki sposób – „uwadniając się”- superhelisy mogą opuścić macierzystą tkankę i nadal w nienaruszonej, bioaktywnej strukturze istnieć przez lata poza organizmem, zamknięte w sterylnym słoiku.

Jest to postać żywego kolagenu, budowa jest zbliżona do budowy kolagenu ludzkiego. Organizm nie traktuje hydratu kolagenu jako obce ciało. Nie jest przez nie odrzucane. Na taki kolagen organizm reaguje bardzo specyficznie. Komórki wytwarzające kolagen ustrojowy pod wpływem hydratu kolagenu zwiększa swoją produkcję i tym samym nasz organizm zwiększa ilość kolagenu.

 

 
Poznaj lepiej hydrat kolagenu rybiego >>

Nagłówek