Kolagen rybi

Dlaczego kolagen pozyskiwany z ryb jest najlepszy?

Kolagen z ryb

Kolagen od wielu lat był znany i stosowany w medycynie i kosmetologii, jednak zazwyczaj wykorzystywano jego formy wielkocząsteczkowe - włóknistą, rzadziej fibrylarną.

Formy te dobrze sprawdzają się w zabiegach chirurgii plastycznej i całkiem nieźle jako substancja nawilżająca w kremach. Jednak jako białko wielkocząsteczkowe nawet poddane rozdrobnieniu są na tyle duże, że nie są w stanie przedrzeć się przez warstwy naskórka. A tym samym nie mają żadnego wpływu na odbudowę włókien kolagenowych i poprawę jędrności skóry.

Aktywny, trzeciorzędowy kolagen z ryb.

Sukces polskich naukowców w pozyskiwaniu aktywnego biologicznie kolagenu trzeciorzędowego całkowicie zmienił oblicze kosmetologii. Opracowana przez nich metoda hydratacji kolagenu z ryb pozwala na wyizolowanie kolagenu z żywego organizmu, w postaci trwałej poza ustrojem dawcy. Co więcej. Uzyskany tak hydrat kolagenu pod wpływem temperatury ciała penetruje naskórek, docierając aż do fibroblastów – stoczni wytwórczych kolagenu w skórze, pobudzając je do wzmożonej produkcji kolagenu własnego.

A co za tym idzie?

Kolagen rybi przenikając głęboko do warstw skóry poprawia strukturę siatki kolagenowej, co skutkuje zahamowaniem a nawet cofnięciem procesów starzenia skóry.

 

Dlaczego więc wybór padł na ryby słodkowodne?

  • Kolagen rybi w budową molekularną nie różni się prawie od ludzkiego. Jest jej znacznie bliższy niż stosowany dotychczas w kosmetologii kolagen bydlęcy.
  • Kolagen z ryb ze względu na znacznie mniejszą średnicę cząsteczek w stosunku do kolagenu bydlęcego jest w stanie przenikać w głąb skóry.
  • Kolagen rybi charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością temperaturową, co wynika między innymi z faktu, że ryba jako organizm zmiennocieplny potrafi dostosowywać temperaturę swojego organizmu do otoczenia.

 
Poznaj lepiej hydrat kolagenu rybiego>>

  

Już dziś wypróbuj kolagen na własnej skórze!


Właściwości kolagenu platinum

Kolagen Silver

Zregeneruj kolagen w skórze

Kolagen do twarzy

Kolagen do ciała

Kolagen do włosów i paznokciNagłówek