Kosmetyki z kolagenem

Dlaczego kremy i maście z kolagenem są mniej skuteczne od czystego kolagenu?

 

Kolagen kolagenowi nierówny

Zanim zdecydujesz się na zakup jakiegokolwiek produktu z kolagenem musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych cech.

Skład INCI to nie wszystko!

Nawet jeśli w składzie INCI kosmetyku znajdziesz słowo „collagen”, wcale nie musi to oznaczać obecności aktywnego biologicznie kolagenu, który to jest w stanie zapoczątkować procesu odbudowy kolagenu ustrojowego. Niestety słowo kolagen w ksometykach jest bardzo często nadużywane przez firmy kosmetyczne ze względu na jego nośność marketingową, może się pod nim kryć oprócz transepidermalnego (mającego zdolność wnikania przez skórę) aktywnego kolagenu również „padlina peptydowa”, która pełni rolę jedynie nawilżacza.


Sprawdź na czym polega aktywność kolagenu >>

Krem kolagenowy kontra kolagen w żelu.

Kolagen staje się coraz popularniejszym składnikiem przeciwzmarszczkowych kremów z kolagenem. Jednak w ich zawartości zazwyczaj znajdziemy kolagen wielkocząsteczkowy, który nie jest w stanie wnikać w głąb naskórka. W efekcie pozostaje on na skórze do momentu zmycia. Jeśli natomiast producent zdecyduje się na dołączenie do składu aktywnego biologicznie kolagenu, to stanowi on zaledwie kilka procent, a cena kremu drastycznie wzrasta.

Prawdziwym źródłem kolagenu są żele kolagenowe, mają maksymalną dawkę kolagenu, którą da się zamknąć w butelce bez utraty właściwości – 45% czystego kolagenu. Kolagen w takiej postaci posiada zdolność wnikania głęboko w skórę i pobudzania komórek wytwórczych (fibroblastów) do wzmożonej produkcji kolagenu własnego, a tym samym zapoczątkowuje procesy odnowy, likwidując zmarszczki i wszelkie niedoskonałości skóry.

Najlepsze produkty z kolagenem są w formie żelu.

O przewadze żelu nad kremami z kolagenem oprócz wysokiego stężenia substancji aktywnej decyduje już sama konsystencja. Krem ze względu na jego gęstość nakładamy dość grubą warstwą przez co szybko się zużywa. Żel natomiast aplikuje się zawsze na mokrą skórę cieniutką warstwą tak, że już jedna kropelka wielkości ziarnka grochu wystarcza na zabieg na całej twarzy i dekolcie.

Jak wpływa chemia na aktywność kolagenu?

Dostępne na rynku kremy kolagenowe oprócz deklarowanego kolagenu, którego w zasadzie jest zaledwie kilka procent, są wręcz przeładowane chemią, która niestety ma niekorzystny wpływ na białka kolagenowe. Mogą one ulec rozpadowi zanim nałożymy ją na skórę.

Aktywny kolagen w żelu natomiast oprócz czystego kolagenu (aż 45%) zawiera jedynie wodę, odrobinę białka siostrzanego elastyny, kwas mlekowy i krótkołańcuchowy kwas tłuszczowy (caprylyl glycol). Jest całkowicie wolny od konserwantów parabenowych, a jego skład gwarantuje zachowanie aktywności na lata.

Temperatura największym wrogiem kosmetyków z kolagenem.

Przed zakupem kolagenu należy sprawdzić wytrzymałość temperaturową, w jakiej możemy przechowywać kolagen. Większość żeli kolagenowych niestety należy trzymać w lodówce, ponieważ trzymane w temperaturach pokojowych tracą swoje właściwości regeneracyjne. Po prostu białka kolagenowe w nich zawarte ulegają rozpadowi.

Najwyższą wytrzymałość temperaturową posiada Kolagen Naturalny Formuła Q5-26. Utrzymuje on swoją aktywność nawet przy 28 °C. Możemy więc przechowywać go w temperaturze pokojowej np. w łazience, oczywiście z wyjątkiem letnich upałów.

 

kolagen krem

>> ZAMÓW KOLAGEN W ŻELU <<

 

Nagłówek