Kolagen na blizny

Blizny są szczególnie nieprzyjemnym zjawiskiem, bardzo ciężko jest je zamaskować i zazwyczaj kojarzą się z wydarzeniami, o których chcielibyśmy zapomnieć. Istnieją różne sposoby na pozbycie się szpecących zniekształceń. Na płytkie i świeże blizny skuteczna może się okazać maść czy krem na blizny. W tych gorszych przypadkach, kiedy mamy do czynienia z blizną głęboką interwencja chirurga plastycznego może okazać się jedynym wyjściem. Okazuje się, że bardzo duży wpływ na zmniejszenie widoczności blizn ma dostarczenie skórze porcji kolagenu.

Blizna powstająca w procesie gojenia to tkanka łączna, która wypełnia miejsce uszkodzone przez uraz czy chorobę. Proces zabliźniania jest częścią naturalnego procesu gojenia, wówczas uszkodzona skóra właściwa zostaje zastąpiona nową, dobrze unaczynioną tkanką z licznymi ułożonymi na początku przypadkowo, później w sposób uporządkowany włóknami kolagenu.

Każda blizna powstaje i rozwija się inaczej. Wszystko zależy od rodzaju rany, jej głębokości, umiejscowienia na ciele i przede wszystkim czasu jaki daliśmy jej na rozwój bez żadnej ingerencji.

Jak usunąć blizny?

W leczeniu rany bardzo ważnym a nawet najważniejszym czynnikiem jest czas. Istotne jest, aby zacząć działać jak najszybciej, ponieważ w pierwszym roku blizna wciąż jeszcze dojrzewa i można próbować wpływać na jej przyszły wygląd. W tym czasie skuteczne mogą się okazać wszelkiego rodzaju kremy i maści na blizny.

Jako że tkankę blizny tworzą włókna kolagenowe, zbawiennym czynnikiem może okazać się dostarczenie na blizny kolagenu. Kolagen stosowany na powierzchnię skóry pobudza fibroblasty (komórki odpowiadające za produkcję kolagenu w skórze) do zwiększonej produkcji i odbudowy kolagenu własnego, przez co w tworzącej się tkance włókna kolagenowe układają się w bardziej uporządkowaną strukturę, a co za tym idzie blizny stają się bardziej płaskie i mniej widoczne.

Doskonałym źródłem czystego kolagenu jest żel kolagenowy - Kolagen Naturalny Inventia.

Zwykłe blizny pourazowe początkowo zgrubiałe i twarde, z czasem same miękną, jaśnieją i kurczą się, dzięki czemu stają się mniej widoczne. To, w jakim stopniu pozostaną widoczne można uwarunkować poprzez stosowanie kolagenu na blizny. Białko może być także stosowane na tzw. blizny zanikowe występujące w przypadku trądziku, ospy wietrznej, czy nieprawidłowego leczenia sterydami. Szczególnym przypadkiem są blizny pooparzeniowe. Oparzenia I stopnia i powierzchowne II stopnia nie pozostawiają blizn. Wszystkie poparzenia III stopnia i głębokie II stopnia tworzą natomiast rozległe i brzydkie blizny obejmujące całą skórę właściwą.


Jak działa kolagen na blizny?

Kolagen na blizny - Kolagen Naturalny Inventia stosowany na blizny rozjaśnia je, zmiękcza i wygładza przerośniętą tkankę blizn. Korzystnie wpływa na strukturę włókien kolagenowych, co sprzyja odbudowie prawidłowej struktury skóry.

Pozbądź się blizn już teraz, wybierz odpowiedni kolagen dla Ciebie!

W zależności od umiejscowienia blizn na ciele, do ich likwidacji wykorzystuje się Kolagen Naturalny o różnym stopniu czystości.

Na blizny występujące w delikatnych miejscach ciała
(twarz, dekolt, miejsca intymne)
Kolagen Platinum

Zamów kolagen na blizny

kolagen na blizny
Na blizny występujące w pozostałych częściach ciała
Kolagen Silver

Zamów kolagen na blizny

kolagen na blizny

Nagłówek