Kolagen na rozstępy

Rozstępy (łac. striae distensae) to wrzecionowate pasma na skórze, powstające na skutek rozciągania skóry i zerwania sieci włókien kolagenowych tworzących jej strukturę.

Rozstępy powstają na skutek upośledzenia pracy fibroblastów - (komórek wytwarzających kolagen).Włókna kolagenowe tworzą sieć odpowiedzialną za elastyczność skóry. Upośledzone fibroblasty produkują włókna kolagenowe mniej wytrzymałe na rozciąganie i w efekcie dochodzi do ich zerwania. Tak właśnie to powstają rozstępy.

Rozstępy najczęściej dotykają:

  • kobiety w okresie ciąży oraz menopauzy,
  • osoby w okresie dojrzewania,
  • ludzie otyli,
  • osoby odchudzające się, często stosujące diety niskokaloryczne.

Przyczyną zaburzonej pracy fibroblastów może być wzrost poziomu kortyzolu we krwi, np. u kobiet w ciąży osób otyłych oraz w okresie dojrzewania. Kolejnym czynnikiem zwiększającym ryzyko pojawienia się rozstępów jest zmiana poziomu estrogenów w czasie ciąży jak i w okresie dojrzewania. Na powstawanie rozstępów może mieć również wpływ zła dieta uboga w mikro i makroelementy bądź skłonności genetyczne.

Jak pozbyć się rozstępów?

Najważniejsze co powinniśmy zrobić, to wzmocnić włókna kolagenowe które są kruche i podatne na zerwania. Stosowanie kolagenu na rozstępy stymuluje syntezę kolagenu i elastyny oraz wzmacnia ich włókna. Zwiększa spoistość tkanki łącznej, uelastycznia i poprawia strukturę skóry. Kolagen naturalny pobudza również fibroblasty do produkcji własnego kolagenu w skórze. Wyniki testów wskazują że Kolagen Naturalny wzmacnia, uelastycznia skórę i znacznie spłyca istniejące rozstępy.

Na rozstępy zalecany jest Kolagen Silver.

Kolagen na rozstępy
Kolagen Silver

kolagen na rozstępy

Zamów kolagen na rozstępy

Nagłówek